Hizmetlerimiz

Temizlik

Kütahya öğrenci yurtları arasında Güzelyurt Öğrenci Köyü olarak öğrencilerimizin sağlığına en çok önem veren kuruluşlar arasındayız. Sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağının, sağlam vücudun da ancak temiz bir ortamla sağlanacağının bilincindeyiz. Tüm oda ve ortak alanlar , düzenli ve periyodik olarak kat görevlilerimiz tarafından temizlenir. Nevresimleri tarafımızdan ücretsiz olarak yıkanır temizlenir.Diğer Kütahya öğrenci yurtlarının çoğunluğunda  özel çamaşırları yıkama hizmeti verilmez.Misafirimiz dilerse özel çamaşırlarını, kilosu 4 TL ye yıkar kurutur teslim ederiz. Çamaşırhanemiz son sistem sanayi tipi makinelerle siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir..

İnternet hizmetlerinde de farklıyız

İşletmemizin tüm alanlarında kendi temin ettikleri taşınabilir veya masaüstü bilgisayarları ile 7 gün 24 saat internete ücretsiz olarak sınırsız erişebileceklerdir. Edindiğimiz 14 yıllık tecrübe sonucunda merkezi internetin wifi ile dağıtımında yaşanan sorunlar nedeniyle her kattaki iki daire için ayrı bir internet hattı kurulmuş olup, öğrencilerimiz için daha sorunsuz bir internet altyapısı hazırlanmıştır. Böyle bir hizmet Kütahya öğrenci yurtları  arasında tahminimizce sadece tarafımızdan sunulmaktadır.

Güvenlik hizmetleri

Öğrencilerimizin güvenliği bizler için çok önemli. Onların hepsi ÇOK DEĞERLİ BİRER EMANET BİZE !
Güvenlik açısından işletmemizin gereksinimleri güvenlik kameraları ve kaydedici cihaz ile desteklenmekte, 7 gün 24 saat güvenli bir ortamı paylaşmaları için güvenliği artırıcı güvenlik yöntemleri geliştirilmektedir.İŞLETMEMİZİN HEMEN YANINDA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN MAKAMI DİĞER YANINDA İSE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN BİRİMLERİ BULUNMAKTADIR..
Güzelyurt Öğrenci Köyünün etrafı komple çevrili olup, giriş çıkışlarımız turnikeden parmak izi sistemi ile güvenlik görevlisi nezaretinde tek noktadan yapılmaktadır. Son giriş saati geldiğinde öğrencimiz yurtta değilse bilgisayar otomatik olarak öğrenci velisini bilgilendirir.Veli dilerse öğrencisinin yurdumuza giriş-çıkış saatlerini haftalık olarak raporlarını mail yoluyla bizden isteyebilir.

Yemek hizmetlerinde öncüyüz

Öğrencilere yönelik hizmetlerin en önemlilerinden biri beslenme hizmetidir. Bu hizmeti gerçekleştirirken en önemli faktörün insan sağlığı olduğunun bilincinde olup, öğrenci ve personelimize yönelik sağlıklı ve hijyenik ortamı sağlayan, en iyi koşullarda hazırlanmış, kişinin günlük alması gereken besin öğelerinden oluşan menüler sunulmaktadır.Ayrıca pişirilen yemekler işletme sahipleri ve personeli tarafından da yenilmektedir..Kaliteye ve damak zevkine azami özen gösterilmektedir…

ÖNEMLİ…Yemek hizmeti vermiş olmamıza rağmen her dairede mutlaka mutfak bulunmaktadır.Mutfağımızda ocak ve buzdolabı mutlaka vardır.Bir ve iki kişilik odalarda buzdolabı kendi odanızdadır. Her dairede mutfağın olması sadece bize has bir özelliktir.Çünkü siz bizim için önemlisiniz.

TÜRKİYE ‘DE SADECE BİZE HAS BİR YEMEK SİSTEMİ İLE EN LEZZETLİ YEMEKLERİ OLAN YURT’ TA KALACAKSINIZ…

Yemek hizmet konusu yurtlarda önem arz eden konuların en başında gelir. Maliyetin de önemli bir kısmını oluşturur. Sözleşme yaptığınız yurtta değişik sebeplerden dolayı yemek yiyemediğinizi ve bu hizmeti dışarıdan satın alma yoluna gittiğinizi düşünün. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için dışarıdan hizmet almanız durumunda ödeyeceğiniz ücret minimum 15 TL’den aşağıya olmayacaktır. Bu da size aylık ortalama 450 TL gibi ek bir maliyet getirecektir. Buyurun; diğer Kütahya öğrenci yurtları ile bizim Güzelyurt Öğrenci Köyü’nün yemek sistemini kıyas edelim:

1-

Yurtların pek çoğunda öğrencilerin dilediğinde yemek yapabilecekleri gerektiğinde çay kahve vs. yapabilecekleri, yemekli de olsa öğrencinin ihtiyacı olan bir mutfağa sahip değildir. Kütahya’da apart ve yurt hizmeti sunan GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜ’NDE ise EN AZ 2 KİŞİNİN , EN FAZLA 6 KİŞİNİN KULLANABİLECEĞİ VE İÇERİSİNDE ÖĞRENCİLERİN YEMEK ÇAY VS. YAPABİLECEĞİ OCAK VE YİYECEKLERİNİ KORUYABİLECEKLERİ (BUZDOLABI) ve HER TÜRLÜ DONANIMA SAHİP KENDİLERİNE AİT MUTFAKLARI VARDIR.

2-


Diğer Kütahya öğrenci yurtlarında mutlaka konaklama fiyatının içerisine yemek hizmeti de dahil edilmiştir.  Yeseniz de yemeseniz de bu ücreti ödersiniz ve bu öğrenci için adil değildir. Çıkan yemeklerin, öğrencinin damak tadına uymaması, yemek saatlerinin öğrencinin yaşam şartlarına uymaması durumlarında dahi öğrenci alamadığı yemek hizmetinin ücretini ödemek zorunda kalır. GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE YEMEK HİZMET SÖZLEŞMESİ İLE KONAKLAMA HİZMET SÖZLEŞMESİ AYRI AYRI YAPILIR VE ÜCRETLENDİRMELERİ DE AYRIDIR. MİSAFİRİMİZ DİLERSE SADECE KONAKLAMA HİZMETİ İÇİN SÖZLEŞME YAPIP MUTFAĞINDA KENDİ YEMEĞİNİ YAPABİLİR. YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPMASA DAHİ DİLEDİĞİNDE YEMEK SALONUMUZDAN ÜCRETİ KARŞILIĞI YEMEK HİZMETİ SATIN ALABİLİR. YEMEK HİZMETİ SÖZLEŞMESİ YAPAN MİSAFİRİMİZ; İSE YEMEK EVİMİZDEN YÜZDE 40 GİBİ İNDİRİMLİ YEMEK HİZMETİ ALIR. MİSAFİRİMİZ YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPMIŞ İSE DİLEDİĞİNDE SÖZLEŞMESİNİ İPTAL ETTİREBİLİR. BU KONU SÖZLEŞME MADDELERİMİZİN İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR. BU MADDENİN SÖZLEŞMEYE KONULMASI SİZLERE MAĞDURİYET YAŞATMAMAK VE KENDİMİZE OLAN GÜVENİMİZİ GÖSTERMEK İÇİNDİR.

3-


Diğer Kütahya öğrenci yurtlarında ve apartlarında genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti verilir ve bu hizmetler belirli saat dilimleri içerisine sıkıştırılır. Örneğin sabah kahvaltısı 8:00 -10:30 arası akşam yemeği 19:00-22:30 arası gibi. Bu uygulamada ;öğrencinin uykudan kalkış ve ders saatlerinin uyuşmaması durumunda öğrencinin yemek hakkı boşa gitmiş olacaktır. LÜTFEN  sözleşme yapacağınız yurdun sözleşme maddelerinin içerisinde bu saatlerin yer almasına ve verecekleri her türlü hizmetin yer almasına özen gösteriniz!  GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE YEMEK-KAHVALTI SAATLERİ DİYE BİR KAVRAM YOKTUR. MİSAFİRLERİMİZE YEMEK EVİMİZ DE 07:00-23:30 ARASI HİZMETİ VERİLİR. DİLEYEN SULU YEMEK ÇEŞİTLERİ VE FAST FOOD ÇEŞİTLERİNDEN DİLEDİĞİNİ ALABİLİR. YEMEK HİZMETİMİZ 23:30’A KADAR DEVAM EDER. DOLAYISIYLA BİZİM SİSTEMİMİZDE ÜCRETİNİ ÖDEDİĞİNİZ YEMEK HİZMETİNİN TAM KARŞILIĞINI MUTLAKA VE MUTLAKA ALIRSINIZ. (NOT: BU DÖNEM FAST FOOD HİZMETİNİ GECE 03:00’E KADAR SÜRDÜRMEYİ HEDEFLEMEKTEYİZ.)

4-

Diğer yurtlarda veya apartlarda,yemek hizmeti tabldot olarak verilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği çeşitleri belirli sayıdadır.Bu sistemde yemek seçen birisi olmanız veya çıkan yemeklerin damak tadınıza hitap etmemesi gibi durumlarda dışarıdan hizmet almak gibi bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz.  
GÜZELYURT ÖĞRENCİ KÖYÜNDE İSE; KAHVALTI ÇEŞİTLERİ 20 ÇEŞİTTEN AŞAĞI OLAMAZ. GENELDE ÜSTÜDÜR. KAHVALTIDA HER GÜN KENDİ USTALARIMIZ TARAFINDAN YAPILAN PASTA, BÖREK, POĞAÇA, KURABİYE ÇEŞİTLERİ VE PATATES KIZARTMASI ÇIKARTILIR. EMİN OLUNUZ Kİ PEK ÇOĞUMUZ BU KAHVALTI ÇEŞİDİNİN HEPSİNİ HER GÜN EVİNDE HAZIRLAYAMAZ. AKŞAM YEMEĞİNDE İSE DİĞER YURTLARDA OLDUĞU GİBİ 3 YADA 4 ÇEŞİT AKŞAM YEMEĞİ ÇIKMAZ. AKŞAM YEMEĞİNDE MUTLAKA EN AZ BİRER ÇEŞİT ÇORBA , BAKLİYAT YEMEĞİ, SEBZE YEMEĞİ, PİLAV YADA MAKARNA, BEYAZ ET YEMEĞİ, KIRMIZI ET YEMEĞİ, SALATA VE SOĞUK MEZE ÇEŞİTLERİ,İÇECEK ÇEŞİTLERİ, TATLI ÇEŞİTLERİ, FAST FOOD ÇEŞİTLERİ YER ALMAKTADIR. BU UYGULAMA MİSAFİRLERİMİZ İÇİN BİR AVANTAJDIR.YEMEKLERİMİZ TABLDOT TABAKLARINDA DEĞİL, PORSELEN TABAKLARDA VERİLİR. HİZMETİMİZ SELF SERVİSTİR.

5-

Eminiz ki hiç birimiz kendi hakkının gasp edilmesine müsaade etmez. Ayrıca dinimiz bizlere kul hakkı konusunda ne derece özenli durmamız gerekliliğini, çok güzel özetlemiştir. Rabbimizin affetmeyeceği tek şey kul hakkı. Mevlam muhafaza eylesin kul hakkı yemekten.Tüm yapmış olduğumuz bu farklılıklarımıza rağmen kul hakkı – hukuku konusunda yinede bunların yetersiz olduğunu uygulamalı olarak gördük.Öğrencimiz hafta sonu memleketine gidiyor, yurtta yemek yemiyor ya da çarşıda yemek yemiş oluyor yurtta yiyemiyor. Hak – hukuk açışından da bu aksaklıklarında ortadan kaldırılması ve sistemin maddi açıdan uygulanabilirliğinin sağlanması ve israfın önüne geçilebilmesi için Güzelyurt Öğrenci Köyü olarak bir sistem geliştirdik. Yemeğin cebinde sloganıyla GY Yemek Kartını çıkarttık.

GY YEMEK KARTI SİSTEMİNİN AMACI NASIL ÇALIŞIR?

Bu sistem karşılıklı hak hukukun gözetilmesi için ,israfın önüne geçebilmek için tüm Türkiye de sadece bizim tarafımızdan geliştirilmiş ve uygulamaya sokulmuş bir sistemdir..Hiç bir zaman hak etmediğimiz parayı alma taraftarı olmadık..Eğer ki hizmet için para alıyorsak, karşılığını en güzel şekilde vermek boynumuzun borcu ve ilkelerimiz arasında ki olmazsa olmazlarımızdandır.

GY Yemek Kart bir nevi kredi kartıdır.

– Harcama yapmadığınız taktirde hiç bir zaman paranız eksilmez. Hakkınız her daim saklı kalır…Dolayısıyla çarşıda yemek yediğinizde , hafta sonu memlekete gittiğinizde harcama yapmadığınız için yemek hakkınız zayi olmaz, hakkınız saklı kalır..O aya ait kartınızda para kalmış ise bir sonraki aya devreder..Ödeme yaptığınız kasalarda harcama yaptığınız tutarı, kartınızda kalan tutarı her daim görebilirsiniz.

GY Yemek Kartı nasıl kullanırım?

– Ziyaretinize gelen misafirlerinize GY kartınızla yemek ısmarlayabilirsiniz. -Bizimle ister yemekli ister yemeksiz konaklama sözleşmesi yapın ;size GY yemek kartı tarafımızdan verilir.Bu karta yemeksiz konaklama sözleşmesi yapmanız durumunda muhasebeden dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar para yüklemesi yaptırıp yemek hizmeti alabilirsiniz. Yemekli konaklama hizmeti yapmanız menfaatiniz icabıdır. Yiyecek çeşitlerinin ücretleri size yüzde 40 gibi bir indirim avantajı sağlayacaktır. -Bünyemizdeki yemek evimizde tüm yiyecek çeşitleri kaliteden asla ödün vermeden ustalarımız tarafından hazırlanıp , çok cüz-i kar marjı ile ayrı ayrı ücretlendirilme yapılarak tarafınıza sunulur. Ödemeler kasada (GY yemek kartı) ile yapılır asla nakit alışverişi olmaz.

Yemek fiyatları uygun mu?

-Belirlediğimiz ana yemek fiyatları tüm eğitim öğretim yılı boyunca sabit kalır …Tarafımızdan sabit fiyat garantisi altındadır. 2019- 2020 öğretim yılındaki ana yemek fiyatlarımız aşağıdaki gibidir… Diğer yemek fiyatları( fast food- kırmızı et ve special yemek- salata ve tatlı fiyatları) sabit fiyat garantisinde değildir.. 
çorba- 3,5 tl pilav- makarna – 4 tl sütlü tatlılar -4,00 tl kadayıf- k.paşa vs.-4,00tl mevsim salata -3,00tl
komposto-cacık -3,00 tl sebze-bakliyat 4,5 tl komposto-cacık -2,50 tl sebze-bakliyat 4,5 tl
(simit -poğaça-1,5tl) … gibi.. Kahvaltı ve yemeklerde ekmek-çay ücretsizdir…. Detayları geldiğinizde sorabilirsiniz.

Yemek Sözleşmesi yapmanın avantajı nedir?

-Yemek sözleşmesi yapan misafirimize indirim şu şekilde gerçekleştirilir: 
Diyelim ki yemek sözleşmesi yapmadan ve yemek evimizden günlük 10 TL yemek harcaması yapıyorsunuz. Harcama yaptığınız ay 30 gün çekiyorsa; 30 gün * 10 TL dersek ayda 300 TL ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Sözleşme yapan misafirimiz de aynı şartlarda aylık GY KARTI na 300 TL yüklenir , buna karşılık 165 TL ödeme yapar.
YEMEK SÖZLEŞMESİ YAPAN MİSAFİRİMİZ ; (günlük-aylık) yemek harcama bütçesini kendisi belirler..

Aşağıdaki şablonlardan birini seçebilirsiniz: 

1- Okulun açık olduğu her gün için 10 TL bütçe bana yeter diyorsanız bize aylık 165 TL ödeme yaparsınız biz de size o ay için okul 30 gün çekiyorsa GY KARTINIZA ayın hemen başında 300 TL, eğer 31 gün çekiyorsa 330 TL yükleme yapıyoruz.


2- Günlük bütçe 12 TL olsun derseniz; bize 200 TL ödeme yapıyorsunuz. 
Ay 30 gün çekiyorsa GY kartınıza 360 tl yüklüyoruz, eğer ay 31 gün çekiyorsa GY kartınıza 372 TL yüklüyoruz.


3- Günlük bütçe 15 tl olsun derseniz; bize 250 TL ödeme yapıyorsunuz. 
Ay 30 gün çekiyorsa GT kartınıza 450 tl yüklüyoruz , eğer ay 31 gün çekiyorsa GY kartınıza 465 TL yüklüyoruz.


4-Günlük bütçe 18 TL olsun derseniz; bize 300 TL ödeme yapıyorsunuz. 
Ay 30 gün çekiyorsa GY kartınıza 540 TL yüklüyoruz, eğer ay 31 gün çekiyorsa GY kartınıza 558 TL yüklüyoruz.


5-Günlük bütçe 20 tl olsun derseniz; bize 330 TL ödeme yapıyorsunuz. 
Ay 30 gün çekiyorsa GY kartınıza 600 TL yüklüyoruz, eğer ay 31 gün çekiyorsa GY kartınıza 620 TL yüklüyoruz.

Şablondan da anlaşılacağı gibi yemek sözleşmesi yapan misafirimiz tüm yiyecek ücretlerinden yüzde 40 gibi bir indirimle yemek yeme hakkına sahip olmaktadır..

Isınma, su ve elektrik

Isınma, elektrik ve su giderleri tarafımızdan karşılanmaktadır

Kütahya da kış ayları çok sert ve soğuk geçer.Isınma şeklimiz her dairede kombi ile yapılmaktadır.Bu uygulama öğrencimiz için büyük bir avantajdır.Çünkü ısınma ve su sıcaklığını öğrencimiz kendisi ayarlar.Üşüme kesinlikle söz konusu olmaz.Merkezi ısınma sistemde ise ısınma oto kontrolü tamamen işletmenin elindedir.Bizde ise oto kontrol tamamen öğrencinin kendi elindedir.

Kütahya Öğrenci Yurtları ve Apartları
Kütahya Öğrenci Yurt ve Apart Hizmetlerinde Öncü Kuruluş Güzelyurt Öğrenci Köyü